Bună ziua, mă scuzaţi dacă vă deranjez. Aş avea şi eu o întrebare dacă nu vă supăraţi. Cunoaşteţi în Rep. Moldova vreun magazin sau site de unde se pot cumpăra sau comanda veşminte preoţeşti? Sau eventual vreun atelier pe la vreo mănăstire dacă există. Aştept răspunsul dvs. Mulţumesc.
- gabriel a întrebat 12 ani ago
- last edited 8 luni ago
- You must login to post comments
În Chișinău, puteți procura veșminte gata cusute fie de la Catedrala Mitropolitană, mai precis, din Clopotnița Catedralei, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94 sau de la Depozitul Mitropoliei, Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73. De cusut la comandă, la fel în Chișinău, puteți apela la Matușca Taisia: 069360040. Destul de scumpușor, dar în schimb, calitativ.
Doamne ajută!
Preot Iulian Rață
- Guest a răspuns 12 ani ago
- You must login to post comments
Te rog să te autentifici mai întâi pentru a trimite.